Postet nga: Jamal Khashoggi

Princi saudit fiton imunitet në SHBA ndaj padisë për vrasjen e Khashoggit

Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se princi i kurorës në Arabinë Saudite, Mohammed bin Salman, ka imunitet ndaj padisë për vrasjen e Jamal Khashoggit.

Kallëzim penal ndaj princit saudit për vrasjen e Khashoggit

Organizata Reporterët pa Kufij ka dorëzuar një kallëzim penal në Gjermani, kundër princit saudit Muhammed bin Salman dhe disa zyrtarëve të lartë sauditë, duke i ...

Gjykata saudite ndryshon dënimet për vrasësit e Khashoggit

Një gjykatë në Arabinë Saudite ka zëvendësuar dënimet me vdekje ndaj pesë të dënuarve për vrasjen e kolumnistit Jamal Khashoggi më 2018, ka raportuar media shtetë...

Vrasja e gazetarit saudit: E fejuara e Jamal Khashoggit refuzon ofertën e faljes për familjen e vrasësit

E fejuara e gazetarit saudit Jamal Khashoggi ka thënë se "askush nuk ka të drejtë t'i falë vrasësit e tij" pasi që djali i tij tha se i ...

Gjykata saudite dënon me vdekje pesë persona për rastin e gazetarit Khashoggi

Prokurori publik i Arabisë Saudite thotë se pesë persona janë dënuar me vdekje, për rastin e vrasjes së gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, vitin e kaluar.

Erdogan: Vrasës të Khashoggit shijojnë mosndëshkimin

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se vendi i tij do të vazhdojë përpjekjet për të gjetur të vërtetën që fshihet ...

Gazeta turke: Kështu u vra gazetari Jamal Khashoggi

 

OKB: Princi saudit duhet të hetohet për rastin Khashoggi

Raportuesja speciale e Kombeve të Bashkuara, Agnes Callamard, ka thënë se ekzistojnë të dhëna kredibile se princi saudit, Mohammed bin Salman dhe zyrtarë tjerë të lartë, janë individualisht ...