Postet nga: Jakup krasniqi

Nisma: Nuk Bëhemi Hisenikë në Procesin e Dialogut

Sekretari i Nismës për Kosovën Bilall Sherifi tha që partia e tij nuk mund të bëhet hisenike në goditjen përfundimtare ndaj Kosovës që po ...

Kandidati i NISMA-s: Po u Vjen Fundi Premtimeve të Rrejshme

Kryetari i Asamblesë Kombëtare të NISMA-s, Jakup Krasniqi dha arsyen pse NISMA ia ka besuar kandidaturën Isa Xhemajlajt.

Nisma Nis Kuvendin Zgjedhor

Ai ishte kandidati i vetëm për ta drejtuar këtë parti, ndërsa në votim morën pjesë 520 delegatë.

Hahn Do Diskutime të Liderëve për Demarkacionin

Pas takimit me liderët kosovarë, në një konferencë për gazetarë Komisionari për Politikë Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociata për Zgjerim Johannes Hahn tregoi se pë...

Veseli, Mustafa e Ymeri, Kokë më Kokë te Johannes Hahn

Komisionieri i Bashkimit Evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, ka arritur ta bëjë atë që Atifete Jahjaga nuk kishte mundur ta bënte në muajt e fundit të mandatit ...

‘PO’-të dhe ‘JO’-të e Jakup Krasniqit

Me këndimin e himnit kombëtar dhe intonimin e himnit të Kosovës, ka filluar protesta e sotme e organizuar nga AAK dhe NISMA.

Dikush ec më Shpejt, Dikush Lexon më Shumë...

Në muhabetin e parë që e bënë pas më shumë se shtatë muajsh pa ‘konsumuar’ gaz lotsjellës apo pa pasur nevojë për ndërhyrje të policisë, liderë ...

Zhbogar Mes Mustafës e Ymerit

Përfaqësuesi special i BE-së në Kosovë Samuel Zhbogar në të djathtë ka Kryeministrin Isa Mustafa, ndërsa në të majtë kreun e “Vetëvendosjes” Visar Ymerin.