Postet nga: jahja kokaj

Kokaj: Punëtorët në QKUK rrezikohen nga rrezatimi sepse nuk kanë masa mbrojtëse

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja Kokaj ka thënë se punëtorët shëndetësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë të rrezikuar nga ...

Jahja Kokaj me kërkesë për Rrahman Jasharajn: T’u kisha lutë si vëllai- vëllait, ndaleni grevën

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja Kokaj sot në komisionin për Arsim i është lutur “si vëllai vëllait”, kryetarit të SBASHK-ut, Rrahman Jasharajt që ta ndë...

VIDEO - Konjufca nuk ia vazhdon fjalën deputetit Kokaj ku fliste për energjinë

Në Kuvendin e Kosovës, është diskutuar rreth Marrëveshjes që Kosova ka nënshkruar me Korporatën Sfidat e Mijëvjeçarit (MCC) për çështjen e energjisë.

Debat mes deputetëve Kokaj dhe Dumoshi për Akademinë e Shkencave

Anëtari i Komisionit për Arsim, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja kokaj para fillimit të mbledhjes tha se duhet nisur një nismë ligjore për ...

VIDEO - Shpjegimi i deputetit të LVV-së për virusin, mikrobet dhe kalin

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja Kokaj në seancën e sotme të Kuvendit i ka dhënë disa shpjegime interesante për gjendjen me pandeminë ...

Deputeti milioner i Vetëvendosjes

Deputeti më i vjetër në Kuvendin e Kosovës, i cili vjen nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja Kokaj, ka deklaruar pasurinë e tij në Agjencinë ...

VIDEO - Batutat e deputetit të VV-së Jahja Kokaj në seancën konstituive

Deputeti më i vjetër i Kuvendit të ri të Kosovës, Jahja Koka, i cili vjen nga radhët e  Lëvizjes Vetëvendosje, e ka drejtuar seancën ...