Postet nga: izraeli

SHBA thotë se gazetarja e Al Jazeeras mund të jetë vrarë paqëllimshëm nga Izraeli

Shtetet e Bashkuara arritën në përfundimin të hënën se gazetarja e Al Jazeera, Shireen Abu Akleh, ka të ngjarë të jetë vrarë nga të shtënat ...

Teknologjia e re ushtarake izraelite - forcat speciale mund të shohin edhe përmes mureve

Teknologjia e re ushtarake izraelite u jep mundësinë forcave speciale të zbulojnë objekte dhe njerëz edhe pas mureve duke përdorur një algoritëm gjurmimi të bazuar në ...

Izraeli u bën thirrje shtetasve të tij që të shmangin Stambollin

Izraeli u ka bërë thirrje shtetasve të tij, të hënën, që të shmangin Stambollin ose të kthehen në shtëpi nëse gjenden atje.

Izraeli i shqetësuar për programin bërthamor iranian

Izraeli është i gatshëm të përdorë “të drejtën për vetëmbrojtje” për të parandaluar Iranin të zhvillojë armët bërthamore, tha kryeministri izraelit Naftali ...

Izraeli paralajmëron kundër udhëtimeve drejt Turqisë

Izraeli ka paralajmëruar shtetasit e tij që të mos udhëtojnë drejt Turqisë, duke cituar kërcënimet iraniane për hakmarrje, për shkak të vrasjes së një ...

Gërvalla përmbyll vizitën në Izrael, vazhdon për në Bruksel

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) Donika Gërvalla ka përmbyllur vizitën e saj në Izrael.

Kryediplomatja Gërvalla të dielën udhëton në Izrael

Kryediplomatja kosovare, Donika Gërvalla, të dielën pritet ta vizitojë Izraelin.

Erdogan paralajmëron kundër kërcënimeve ndaj statusit të xhamisë Al-Aksa

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se ka shprehur pikëllimin e tij lidhur me dhunën në kompleksin e xhamisë Al-Aksa, gjatë një telefonate që zhvilloi të martë...