Postet nga: izraeli

Gërvalla e pranon se Kosova ka ngecur në procesin e njohjeve të reja

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka komentuar mungesën e njohjeve të Pavarësisë së Kosovës duke e pranuar se ka ngecje ...

Ministri i Punëve të Jashtme të Izraelit uron Kosovën në Ditën e Pavarësisë

Ministri i Punëve të Jashtësme të Izraelit, Yair Lapid, ka uruar Kosovën në ditën e Pavarësisë.

Izraeli evakuon familjarët e stafit të ambasadës në Kiev

Izraeli njoftoi të premten se ka nisur evakuimin e familjarëve të stafit të ambasadës në Kiev.

Izraeli nuk kërkon më pasaportë të vaksinës

Izraeli ka anuluar kërkesën e dëshmisë së vaksinimit për koronavirus, pavarësisht shifrës rekorde të personave të sëmurë nëpër spitale.

Isaac Herzog

Herzog bëhet presidenti i parë izraelit që viziton Emiratet

Presidenti izraelit, Isaac Herzog ka udhëtuar në Emiratet e Bashkuara Arabe të dielën, duke shënuar vizitën e parë të ndonjë presidenti në këtë shtet të ...

Izraeli ofron dozën e katërt të vaksinës për të moshuarit dhe stafin shëndetësor

Izraeli është bërë shteti i parë në botë që ofron dozën e katër të vaksinës kundër koronavirusit për personat mbi 60 vjeç dhe punëtorë...

Izraeli sulmon me raketa caqe në Rripin e Gazës

Avionët ushtarakë të Izraelit kanë goditur caqe të militantëve në Rripin e Gazës më 1 janar, pasi disa raketa ishin hedhur nga enklava palestineze, thanë burimet dhe ushtria.

Izraeli nuk e kundërshton një marrëveshje “të mirë” bërthamore me Iranin

Kryeministri izraelit, Naftali Bennett tha se nuk kundërshton një marrëveshje “të mirë” bërthamore ndërmjet Iranit dhe fuqive botërore, edhe pse shprehu skepticizmin e tij se ...