Postet nga: izraeli

Shefi i Ligës Arabe në Moskë për bisedime pas sulmit të Hamasit ndaj Izraelit

Shefi i Ligës Arabe, Ahmed Aboul Gheit, më 8 tetor udhëtoi drejt Moskës për bisedime me ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov, lidhur me situatën ...

Hamasi dhe Izraeli në luftë - çfarë dihet deri më tani

Qindra persona janë vrarë pas një sulmi të papritur nga Hamasi, duke bërë që Izraeli të shpallë gjendje lufte dhe të nisë sulme hakmarrëse

Marina izraelite vret dhjetëra militantë palestinezë që përpiqeshin të depërtonin përmes detit

Ushtria izraelite publikoi të shtunën një video duke thënë se forcat e saj detare penguan dhjetëra luftëtarë palestinezë ndërsa përpiqeshin të depërtonin në ...

SHBA: Do të punohet për të siguruar që Izraeli të ketë atë që i duhet për të mbrojtur veten

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar në lidhje me sulmet ajrore të ditës së sotme në Izrael.

Luftimet në Izrael, shkon në 22 numri i të vrarëve

Sipas autoriteteve vendase, deri më tani, të paktën 22 izraelitë janë vrarë nga sulmet me raketa të Hams, raporton Reuters.

Militantët e Hamasit kryejnë sulm masiv në Izrael

Ushtria e Izraelit tha më 7 tetor se po godiste caqe të Hamasit në Gaza pas një breshërie intensive të sulmeve me raketa në orët e para të më...

Netanyahu në OKB e kërcënon Iranin me sulm bërthamor, por tërhiqet shpejt

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, të premten në Kombet e Bashkuara e paralajmëroi Iranin se përballet me “kërcënim bërthamor”, por zyra e tij reagoi shpejt ...

Izraeli kryen sulme ajrore në Siri

Sulmet ajrore izraelite në perëndim të Sirisë më 13 shtator kanë vrarë dy ushtarë, raportoi media shtetërore. Ndërkaq, një grup që monitoron luftën raportoi se një militant ...