Postet nga: izraeli

Irani e quan Netanyahun ‘gënjeshtar famëkeq’

Irani e quajti kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu, "gënjeshtar famëkeq", pas akuzave të tij se Republika Islamike po zhvillon fshehtas programin bërthamor.

SHBA mirëpret ‘dëshmitë’ e prezantuara nga Izraeli për Iranin

Shtetet europiane kanë hedhur poshtë rëndësinë e dokumenteve të prezantuara nga Izraeli si prova se Irani ka kërkuar të zhvillojë armë bërthamore, përderisa Shtetet e ...

A e dini pse Deti i Vdekur ka këtë emër?

Shpesh e keni dëgjuar emrin Deti i Vdekur, apo ndoshta edhe e keni vizituar për pushime.

Izraeli: Irani ka rekrutuar 80 mijë luftëtarë shiitë në Siri

Irani ka rekrutuar të paktën 80 mijë luftëtarë shiitë dhe po drejton një “qendër të rekrutimit” në një bazë pranë kryeqytetit sirian, Damask, ka thënë i dë...

Të Paktën dy Palestinezë të Vdekur nga Shpërthimi në Rripin e Gazës

Një shpërthim në jug të Rripit të Gazës ka vrarë të paktën dy palestinezë të shtunën, ka njoftuar ministria lokale e Shëndetësisë, raporton Reuters.

Netanyahu i Përkushtuar për ta Mbrojtur Izraelin nga Irani

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, tha se vendi i tij dëshiron paqe, por do të vazhdojë ta mbrojë veten kundër Iranit.

Kundërajrorët e Sirisë Rrëzojnë një Aeroplan të Izraelit

Ushtria e Izraelit ka njoftuar se një aeroplan i saj luftarak i tipit F-16, është qëlluar dhe rrëzuar nga zjarri i forcave të Sirisë, pasi i kishe sulmuar “...

Trump: S'ka Ndihma për Palestinezët Nëse Nuk Arrijnë Paqe me Izraelin

Presidenti amerikan, Donald Trump ka kërcënuar gjatë ditës së sotme se do të ndalojë ndihmat për palestinezët nëse ata nuk arrijnë paqe me Izraelin, ...