Postet nga: Izrael

Zarif i Cilëson Deklaratat e Netanyahut ‘Cirk Karikaturist’

Ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif, ka thënë se deklaratat e ashpra të tij për Iranin nuk meritojnë, “përgjigje”.

Sulme Ajrore të Izraelit në Siri

Armata e Sirisë thotë se aeroplanët luftarakë të Izraelit sot kanë hedhur raketa kundër një pozicioni ushtarak afër Damaskut, nga hapësira ajrore e Libanit.

Mogherini: BE Nuk do ta Njohë Jerusalemin Kryeqytet të Izraelit

Shefja e Politikës së Jashtme të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, tha se ka "unitet të plotë brenda BE-së" në mbështetje të Jerusalemit edhe si kryeqytet i Izraelit, edhe ...

Macron e Netanyahu Nuk Pajtohen për Jerusalemin

Presidenti francez, Emmanuel Macron, i ka thënë kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, se ai duhet të japë shenja tek palestinezët për ta thyer bllokadën në mes të ...

Izrael, Protestë Masive Kundër Korrupsionit dhe Netanyahut

Afro 20 mijë vetë kanë protestuar në Tel Aviv kundër korrupsionit dhe legjislacionit për të cilin thonë se synon mbrojtjen e kryeministrit të Izraelit, Benjamin Netanyahu, nga hetimet.

Izraeli Kritikon Emrin ‘Anti-Semit’ të Shkollës Boshnjake

Ambasada e Izraelit për Bosnjën dhe Hercegovinën, me seli në Tiranë, i dërgoi një notë proteste ministrit të jashtëm të Bosnjës në lidhje me ...

Dënim i Ri për ish-Kryeministrin Izraelit Ehud Olmert

Ish-kryeministri izraelit Ehud Olmert është dënuar sot me një muaj burgim shtesë për pengim të drejtësisë, një dënim që i shtohet një tjetri prej 18 muaj burgim ...