Postet nga: Italia

Italia akuzon Maltën se po i dërgon anije me migrantë

Ministri i Brendshëm i Italiasë, Matteo Salvini ka akuzuar autoritetet malteze se po u ndihmojnë anijeve me migrantë që të arrijnë në Itali, në vend se t’i pranojnë ...

Ambasadori italian: Kosova ia ka borxh të rinjve luftën kundër korrupsionit

OSBE dhe Ambasada Italiane në Kosovë kanë organizuar trajnim të avancuar kundër korrupsionit për agjencitë e zbatimit të ligjit në Kosovë.

Haradinaj: Kosova e gatshme të jetë pjesë e NATO-s

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar sot me ministren e Mbrojtjes së Italisë, Elisabetta Trenta, të cilën e ka njoftuar për zhvillimet e fundit politike në ...

Ministrja e Italisë në Kosovë, takim me presidentin Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot do të pres në takim ministren e Mbrojtjes së Italisë, Elisabetta Trenta.

Italia ndihmon QKUK-në me aparatura në vlerë 370 mijë euro

Agjencia Italiane për Bashkëpunim dhe Zhvillim do të bëjë sot dorëzimin e aparaturave në vlerë prej 370 mijë euro për Klinikën e Kardikokirurgjisë në QKUK, ...

Italia lejon emigrantët të zbarkojnë në Sicili

Italia do të lejojë zbarkimin e 450 emigrantëve në Sicili, pasi të njëjtit janë marrë nga një anije e mbipopulluar të shtunën.

Italia arrin marrëveshje me Maltën për një anije me migrantë

Italia ka thënë se ka arritur marrëveshje me Maltën për t’i dhënë fund dilemës së anijes së shpëtimit, Lifeline që është bllokuar ...

Venecia, Zonja e Deteve

I thonë dhe e thërrasin me emra të ndryshëm, herë qyteti lundrues, qyteti i kanaleve, i urave, i dashurisë, qyteti më romantik, qyteti i maskave e herë qyteti ...