Postet nga: Italia

Politikani italian preket me coronavirus

Nicola Zingaretti, kryetar i Partisë Demokratike të Italisë, një nga partitë qeverisëse kombëtare, ka dalë pozitiv në testin për coronavirus.

Italia mbyll shkollat për shkak të coronavirusit

Që nga nesër Italia do t’i mbyllë të gjitha shkollat për 10 ditë me radhë për shkak të coronavirusit.

Nicola Orlando: Italia do të punojë me qeverinë Kurti për nxitjen e dialogut me Beogradin

Ambasadori i Italisë  në Kosovë, Nicola Orlando ka uruar kryeministrin Albin Kurti, për formimin e qeverisë së re.

Policia italiane godet organizatën e fuqishme mafioze Ndrangheta

Policia italiane tha të enjten se ka arrestuar 334 persona, përfshirë një zyrtar të lartë policor dhe një ish-deputet, në një operacion të madh kundër organizatës së krimit ...

Itali – Armeni shënohen 10 gola (VIDEO)

Italia e ka demoluar Armenin me rezultat 9-1, ndeshje e vlefshme për eliminatoret e “Euro 2020”.

Itali – Armeni, shënohen katër gola në pjesë të parë (VIDEO)

Italia është duke e mposhtur Armeninë me rezultat 4-0, brenda pjesës së parë, ndeshje e vlefshme për eliminatoret e “Euro 2020”.

Italia fiton me lehtësi ndaj Bosnje dhe Hercegovinës (VIDEO)

Italia ka shënuar një fitore të lehtë si mysafir ndaj Bosnje dhe Hercegovines me rezultat 3-0, ndeshje e vlefshme për eliminatoret e “Euro 2020”.

Italia i shënon dy gola të shpejtë ndaj Bosnjes dhe Hercegovinës (VIDEO)

Italia ka kaluar në epërsi ndaj Bosnjes dhe Hercegovinës, me golin e qendërmbrojtësit Francesco Acerbit në minutën e 21’ pas asistimit të Barellas.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!