Postet nga: Italia

Ditë e rëndë për Italinë, sërish rekord vdekjeje nga coronavirusi

Ora 18:00 e pasdites në Itali është kthyer në një moment heshtje kur kreu i Mbrojtjes Civile, Borrelli dha të dhënat e fundit në vend si pasojë e epidemisë.

Në Itali gjatë 24 orëve të fundit nga coronavirusi vdiqën 349 persona

Në Itali në 24 orët e fundit si pasojë e coronavirusit kanë vdekur 349 persona, apo 19 persona më pak se një ditë më parë që ishte dita më e rëndë ...

Roberto Mancini: Ka gjëra më të rëndësishme sesa ‘Euro 2020’

Trajneri i Kombëtares së Italisë, Roberto Mancini, në një intervistë për “Rai Sport”, ka folur për coronavirusin i cili ka paralizuar të gjithë sportin në Itali dhe ...

3590 raste të reja me coronavirus në 24 orët e fundit në Itali

Në Itali në 24 orët e fundit si pasojë e Coronavirusit kanë vdekur 368 persona, raporton media kroate index.hr

Vërmicë: Brenda 8 ditëve nga Italia kanë hyrë 485 persona

Drejtori komunal për Shëndetësi në Prizren, Visar Shehu ka thënë për KALLXO.com se prej datës 27 shkurt deri më 5 mars, se në Kosovë kanë ...

Coronavirusi - Italianët këndojnë nga dritaret e tyre për të rritur moralin

Një bllokim mbarë botëror për shkak të coronavirusit nuk i ka ndalur italianët të shpërthejnë në një këngë që rrit moralin në një ngjarje mbarë...

Tërmeti trondit Italinë mes gjendjes alarmante të coronavirusit

Italia është tronditur para dy orëve nga një tërmet me magnitudë 2.6 në veri të Camaiore në Versilia, në kohën kur qytetarëve iu kërkua që të ...

Alarmon OBSh: Jemi në prag të pandemisë nga coronavirusi

Coronavirusi po rritet më shumë për të shkaktuar një pandemi por shpërthimet në vendet individuale ende mund të luftohen me një kombinim të masave të kontrollit dhe lehtë...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!