Postet nga: itali

Rritet numri i të vdekurve në Itali nga coronavirusi

Numri i vdekjeve nga coronavirusi në Itali ka shkuar në 197 pas rritjes më të madhe ditore të vdekjeve që nga fillimi i përhapjes së virusit, raporton BBC.

VIDEO - Punëtori i qendrës italiane tregon sa paguajnë familjet për fëmijët që erdhën në Itali

Në emisionin e sotëm në “Drejtësia në Kosovë” u transmetuan intervista të një të riu, një prokuroreje italiane, disa prindërve e disa të akuzuarve për kontrabandim ...

VIDEO- Prokurorja italiane flet për kontrabandimin e të miturve për në Itali

Në emisionin e sotëm në “Drejtësia në Kosovë” u transmetua për kontrabandën kriminale të fëmijëve nënë moshën 18 vjeqare të cilët në ...

Spanjë, mbyllet hoteli shkaku i turistit italian me coronavirus

Një hotel në ishullin Tenerife të Spanjes është mbyllur pasi një turist italian rezultoi pozitiv me coronavirus.

Rastet e coronavirusit në Itali, ministrja paralajmëron heqjen e licencës për shkollën që ndaloi mësimin krye në vete

Pasi u lajmëruan disa raste të coronavirusit në Itali, mbrëmë një shkollë private “Udha e Shkronjave” në Shqipëri, njoftoi se nuk do të zhvillojë mësim pë...

Ambasada e Kosovës në Itali: S`ka kosovarë të prekur nga Koronavirusi

Ambasada e Kosovës në Itali ka njoftuar se deri më tani nuk ka asnjë shtetas të Kosovës të prekur me Koronavirus.

Cakaj: Nuk ka shqiptarë të prekur nga Koronavirusi në Itali

Pas viktimave të para nga Koronavirusi në Itali, dhe përhapjes së shpejtë të këtij virusi në disa rajone të Italisë, ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent ...

Frika e kaplon Shqipërinë, reagon Rama: Koronavisuri nuk e ka prekur Shqipërinë, janë marrë masa

Tashmë janë numëruar viktimat e para të prekura nga Koronavirusi në shtetin fqinj të Shqipërisë, në Itali, ku jetojnë edhe mijëra shqiptarë.