Postet nga: Istog

Dreshaj i AAK-së viziton LVV-në në Istog: Do të ishte kënaqësi bashkëpunimi mes dy partive

Gani Dreshaj i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka vizituar qendrën e Lëvizjes Vetëvendosje në Istog.

FOTO: Istog, shpërthen zjarri në deponinë gjigante të bërllokut ku ka edhe kafshë të ngordhura

Banorë të fshatrave të Istogut janë duke përjetuar momente të tmerrshme. Kjo për shkak të kundërmimit dhe tymit që vjen nga deponia gjigante e mbeturinave në fshatin ...

Gjendet e vdekur një grua në Istog

 

Vdes qytetari i aksidentuar ditë më parë në Istog

Një person i aksidentuar ditë më parë në Istog, ka vdekur ditën e djeshme në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Aksidenti, që rezultoi fatal, sipas Policisë së ...

Vdes në QKUK i riu që ishte goditur nga vetura në Istog

Një i ri nga komuna e Istogut ka ndërruar jetë sot në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës disa ditë pasi ishte goditur nga një veturë në fshatin ...

Anëtari i LDK-së përzgjidhet sekretar në gjimnaz, ndonëse sipas Prokurorisë ndaj tij zhvillohet procedurë penale

Shkodran Hajzeraj pjesë e Lidhjes Demokratike të Kosovës është përzgjedhur sekretar në gjimnazin “Haxhi Zeka” në Istog, ndonëse ndaj tij, sipas Prokurorisë së Pejës, është duke ...

Rrahje për parking të taksive në Istog

Policia e Kosovës i ka arrestuar dy persona pasi janë rrahur mes vete për një parking të taksive.

Paralajmërohen arrestime të reja në komunat e Dukagjinit

Prokurorja e Shtetit, Lumturije Vuçetaj, në emisionin ‘Kallxo Përnime’, ka paralajmëruar hetime për zyrtarë të tjerë publikë që janë të natyrës së ndërtimeve pa ...