Postet nga: Istog

Mashtruan se do t’i gjenin një vajzë të pamartuar, arrestohen tre persona në Istog

Dy burra dhe një grua janë arrestuar nga Policia e Kosovës gjatë ditës së djeshme në Istog.

Arrestohen 3 persona në Istog për vjedhje në tentativë të një depoje

Policia ka arrestuar tre persona tё dyshuar në Istog për vjedhje të rëndë në tentativë.

Gjendet një person i vdekur në Istog

Një person është gjetur i vdekur dje në Istog rreth orës 13:00.

Istog - Bashkëjetoi me të miturën, rasti përfundon në Prokurori

Një burrë dhe një vajzë 16 vjeçare janë intervistuar në stacion Policor në Istog, pasi që kanë qenë duke bashkëjetuar pa pëlqimin e prindërve të vajzës.

Haki Rugova për KALLXO.com: Nuk do ta rrënojmë burgun e Gurrakocit

Sot gjatë ditës ka pasur raportime në rrjetet sociale se Komuna e Istogut ka vendosur ta rrënojë burgun e Gurrakocit.

Arrestohen 8 persona në Istog, dyshohet se organizuan lojëra të fatit

Policia e Kosovës në Istog ka arrestuar 8 persona që dyshohet se kanë qenë të përfshirë në organizimin e lojërave të fatit.

Istog, në deponi të bërllokut gjendet mjet i dyshuar shpërthyes

Një mjet i dyshuar shpërthyes është gjetur në fshatin Sine të Istogut.

Istog: Nëna rrah të bijën

Një rast i dhunës në familje është raportuar dje rreth orës 13:30 në fshatin Serbobran të Istogut.