Postet nga: ismet ujkani

Ish-polici akuzohet se tentoi t'i merrte të dëmtuarit 15 pashteta

Gjykata e Mitrovicë ka lëshuar letër rreshtim ndaj ish-zyrtarit policor, Sllavisha Vukojeviq.

Dështon seanca ndaj të akuzuarve Gumnishta e Ramosaj për përvetësimin e mbi 1 mijë eurove

Në gjykatën e Mitrovicës ishte paraparë që sot të filloj seanca e shqyrtimit fillestar ndaj të pandehurve Agron Gumnishta dhe Besart Ramosaj.

Pranon fajin për 263 euro të Ujësjellësit, thotë se i 'vodhi për sëmundje'

Avni Ahmeti i akuzuar nga Prokuroria e Mitrovicës për përvetësim gjatë ushtrimit të detyrës, sot, në seancës fillestare në Gjykatën e Mitrovicës ...

Dalin para gjyqit ish-drejtori dhe zyrtarja e Urbanizmit të Skenderajt

Ish-drejtori i Drejtorisë së Urbanizmit të Komunës së Skenderajt, Hasan Shala, dhe zyrtarja e kësaj Drejtorie, Sanije Ahmeti, kanë dalë para Gjykatës në Mitrovicë për t’...

5 muaj burgim për zyrtarin që regjistroi shtetasin serb në regjistrat civil në Mitrovicë

Ismet Kelmendi i akuzuar se kishte regjistruar si shtetas të Kosovës një të dënuar nga autoritetet e Serbisë, u dënua nga gjykata e Mitrovicës me 5 muaj ...

Prokurori në trajnim, dështon seanca ndaj të akuzuarve për grabitjen e 'Al Petrol' dhe 'Kosova Petrol'

Seanca e paraparë të mbahej sot në Gjykatën e Mitrovicës kundër të akuzuarve Fitim Imeri, Ramë Baliu dhe Jahir Xhafa ka dështuar.

Prokurori në trajnim në Budvë, dështon seanca ndaj të akuzuarit për vrasje

Në gjykatën e Mitrovicës ka dështuar të mbahet seanca e gjykimit ndaj të akuzuarit Miqa Uroshqeviq.

E pret me lot dënimin e të birit për grabitje

Shpallja e dënimit ndaj të akuzuarve Stefan Milosavleviq dhe Dushan Krickiq sot në Gjykatën Themelore të Mitrovicës u prit me lot nga nëna e këtij ...