Postet nga: ismet krasniqi

MKRS ndan 680 mijë euro për Komitetin Olimpik të Kosovës

Ministria për Kulturë, Rini dhe Sport do ta mbeshtesë me 680 mijë euro Komitetin Olimpik të Kosovës gjatë vitit 2022.

Avni Gashi zgjidhet në krye të Federatës së Karatesë së Kosovës

Avni Gashi pritet të udhëheqë Federatën e Karatesë së Kosovës.

7 marsi e gjen Kosovën me protesta dhe kërkesa për reformë e cilësi në arsim

Festa e sivjetshme e 7 marsit gjeti grupe studentësh dhe aktivistësh para zyrave të Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës.

Ismet Krasniqi jep dorëheqje nga pozita e Kryetarit të Federatës së Karatesë

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), Ismet Krasniqi që ka qenë edhe kryetar i Federatës së Karatesë së Kosovës ka dhënë dorëheqje nga posti ...

Mbahet takimi 'Tryeza e Sportit', akterët e sportit diskutojnë për të ardhmen

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në bashkëpunim me Komitetin Olimpik të Kosovës, dhe federatat sportive sot gjatë ditës ka organizuar tryezë diskutimi në Brezovicë.

Ismet Krasniqi edhe zyrtarisht merr drejtimin e Komitetit Olimpik të Kosovës

Ismet Krasniqi edhe zyrtarisht ka marrë detyrën e presidentit të Komitetit Olimpik.

Hajrullah Çeku e pret kryetarin e ri të KOK-ut, Ismet Krasniqin

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku, sot ka pritë në takim drejtuesit e ri të Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi, kryetar dhe dy nënkryetarë...

Ismet Krasniqi: E prisja fitoren, hapi i parë është formimi i një Komiteti stabil

Ismet Krasniqi sot u zgjodh kryetar i ri i Komitetit Olimpik të Kosovës për ciklin olimpik 2021-2024, me 53 vota.