Postet nga: Ismajl Kurteshi

Kryetari i Komisionit për Arsim kundërshton rrënimin e shkollës për persona të verbër në Pejë

Kryetari i Komisionit parlamentar për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sporte, Inovacion dhe Ndërmarrësi, Ismaj Kurteshi  ka shprehur shqetësimin e këtij Komisioni për rrë...

Arsyetimi i Kryeinspektorit të Arsimit nervozon deputetin

Komisioni Parlamentar për Arsim është mbledhur sot sërish për të diskutuar për Projektligjin për Inspektoratin e Arsimit por nuk kanë mundur ta shqyrtojnë atë në ...

Deputeti Dhe Kryetari Mohojnë Fajësinë për Lotsjellësin

Deputeti i Vetëvendosjes Ismajl Kurteshi dhe kryetari i Suharekës Bali Muharremaj dolën sot para gjykatës për hedhje të lotsjellësit në seancat e Kuvendit.

Kryesia e Vetëvendosjes Nesër i Diskuton Dorëheqjet

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje nesër do të takohet edhe njëherë për të diskutuar për dorëheqjet e fundit në këtë parti dhe pë...

Sulmohet Deputeti Ismajl Kurteshi

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se sonte rreth orës 20.00, persona të panjohur kanë sulmuar me gurë, vezë dhe shishe deputetin e Kuvendit të Kosovës, Ismajl Kurteshin, kandidatin ...

Vetëvendosja Shpall Zgjedhjet e Brendshme

Dy muaj para mbajtjes së zgjedhjeve lokale, Lëvizja Vetëvendosje nisi sot procesin e brendshëm të përzgjedhjes së kandidatëve për kryetarë komunash dhe asamblistë.

Shtyhet Seanca që Bashkoi në Gjykatë LVV-në e Nismën

Avokatja Teuta Zhinipotoku që mbron  ish-deputetin e Vetëvendosjes Ismajl Kurteshi, mungoi në procesin gjyqësor ku Kurteshi, bashkë me ish-deputetin e Nismës Haxhi Shala ngarkohen për hedhje ...

Mocioni në Kuvend Shtyn Seancën Gjyqësore për Gazin Lotsjellës

Deputeti i Vetëvendosjes, Ismajl Kurteshi dhe ai i NISMA-s, Haxhi Shala, ka qenë dashur të dalin para gjykatës për t’u përgjigjur për akuzat me ...