Postet nga: Ismajl Kurteshi

Kurteshi për vendimin e kryetarit të Gjilanit: Unë përkrahi vendime që janë sipas ligjit dhe jam kundër atyre që nuk janë bazë ligjit

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka nxjerrë vendim që për muajin e Ramazanit, të gjithë zyrtarët që agjërojnë të punojnë një orë më pak.

Asamblisti Ismajl Kurteshi ‘i kapet’ kryesuesit të Kuvendit nga LVV: Po na shqetëson, po na hallakat

Seanca e Kuvendit Komunal të Gjilanit është shoqëruar me tensione mes dy bashkëpartiakëve të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), asamblistit Ismajl Kurteshi dhe kryesuesit të Kuvendit, Arianit ...

Shtyhet përsëri seanca gjyqësore për gazin lotsjellës

Seanca gjyqësore ndaj të akuzuarave Haxhi Shala dhe Ismaijl Kurteshi, të akuzuar për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, ka dështuar përsëri.

Gjykimi ndaj Haxhi Shalës dhe Ismajl Kurteshit për hedhje të gazit lotsjellës

 

Kandidati për deputet nga LVV 'Jam për qeveri që ka 12 ministri' - VIDEO

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Ismajl Kurteshi në intervistën e 46 pyetjeve për KALLXO.com ka thënë se kauza e tij do të jetë ndryshimi i thellë ...

S'ka 'sinjale' për dalje nga kriza pas rënies së Qeverisë

Ka nisur java e dytë që nga dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe ende nuk ka asgjë konkrete për daljen nga kriza aktuale politike në ...

LVV flet për mosnjohjen e diplomave në kolegje për shkak të librave amëz

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh edhe kryetari i Komisionit për Arsim në Kuvendin e Kosovës, ka kritikuar neglizhencën e Ministrisë së Arsimit pë...

Deputeti: Ndërhyrjet e kryeministrit janë të dëmshme për arsimin e lartë

Komisioni parlamentar për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sporte, Inovacion dhe Ndërmarrësi i cili ishte ftuar për të diskutuar lidhur me situatën e krijuar pas ...