Postet nga: Ismail Kadare

Ismail Kadare bëhet me nënshtetësi të Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka nënshkruar dekretin me të cilin shkrimtarit shqiptar me famë botërore, Ismail Kadare i jepet nënshtetësia e Republikës së ...

Risitë e edicionit të 23-të të Panairit të Librit në Prishtinë - VIDEO

Edicioni i 23-të i Panairit të Librit në Prishtinë, që nisi të martën ka sjellë mbi 100 botues të librit shqip nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia e Veriut e Luginë...

Ismail Kadare, qytetar nderi i Fushë Kosovës

Shkrimtari i njohur shqiptar, Ismail Kadare është shpallur qytetar nderi i  Fushë Kosovës.

Kurti pret në takim Ismail Kadarenë, bashkëbisedojnë për letërsi, histori e kulturë

Diskutime për letërsinë, historinë e kulturën e popullit shqiptar kanë zhvilluar sot në një takim miqësor kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe shkrimtari shqiptar me ...

Ismail Kadare në hapjen e Panairit të Librit në Prishtinë - FOTO

Shkrimtari shqiptar me renome botërore, Ismail Kadare po merr pjesë në edicionin e 23-të Panairit të Librit në Prishtinë.

Konfirmohet pjesëmarrja e Ismail Kadaresë në Panairin e Libri në Prishtinë

Shkrimtari Ismail Kadare do të jetë prezent në Panairin e Librit në Prishtinë, i cili mbahet nga 6 deri më 11 qershor 2023 në Pallatin e Rinisë në Prishtinë.

Kadareja dhe vepra e tij do të jenë kryefjala e Panairit të 23-të të Librit në Prishtinë

Shkrimtari shqiptar me renome botërore, Ismail Kadare dhe vepra e tij do të jenë kryefjala e Panairit të 23-të të Librit në Prishtinë, “Prishtina 2023”.

VIDEO - Kadare thotë se nuk ka pritur të jetë fitues i çmimit Nobel

Shkrimtari me famë botërore, Ismail Kadare, me qetësi dhe e pa ndonjë pritje e ka përcjellë ceremoninë e ndarjes së çmimit “Nobel” në letërsi.