Postet nga: Isa Mustafa

Kerry: Kuvendi Duhet të Jetë Tempulli i Demokracisë

Gjatë vizitës së tij të sotme në Kosovë sekretari amerikan i shtetit John Kerry tha se në Kuvend nuk duhet të hedhet gaz lotsjellës.

Mustafa e Thaçi në Samitin Kundër ISIS-it në Nju Jork

Në Samitin Global të Liderëve Kundër ISIS-it dhe Ekstremizmit të Dhunshëm përveç Mustafës e Thaëit do të jetë edhe Skender Hyseni.

Policia: Ishte Planifikuar Sulm ndaj Kryeministrit Isa Mustafa

Policia: Ishte Planifikuar Sulm ndaj Kryeministrit Isa Mustafa

Policia e Kosovës të mërkurën në një deklaratë për KALLXO.com ka pranuar se ndaj Kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, ishte përgatitur një sulm ...

Si u Gjet Mustafa Nën Sulmet e Opozitës

Shefi i Grupit parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci, tha se pret që së shpejti Kuvendi ta vazhdojë seancën e ndërprerë pas sulmit të deputetëve opozitarë ndaj kryeministrit ...

Isa Mustafa Refuzon Ftesën e Visar Ymerit për Debat Televiziv

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa refuzoi sfidën e hedhur nga kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje V isar Ymeri për një debat televiziv.

Isa Mustafa: Kam Nevojë për Pare të Madhe, Jo 2900 Euro

Kryeministri i Kosvës Isa Mustafa godet sërish me reagimet e tij për çështjen e tenderit që të bijtë kishin fituar për servisimin e një BMW-je të ...

Përsëri Para Gjyqit Djali i Kryeministrit

Në seancën e sotme është duke dëshmuar Zeqir Smajli, pronar i agjencisë turistike “Kosova Voyage”.

Jahjaga, Thaçi e Mustafa me Data të Ndryshme të Seancës së Kuvendit

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga të martën ka pritur në takim kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës,  Hashim Thaçi dhe kryetarin e Lidhjes ...