Postet nga: isa boletini

VIDEO - 28 Nëntori, Vjosa Osmani e Glauk Konjufca bëjnë homazhe te varri i atdhetarit Isa Boletini

Presidentja Vjosa Osmani së bashku me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca, kanë bërë homazhe te varri i heroit kombëtar, Isa Boletini, në fshatin Boletin të Zveçanit.

Studentët pa maska brenda Universitetit "Isa Boletini" në Mitrovicë (FOTO)

Në hapësirat e Fakulteti Ekonomik dhe atij Juridik të Universitetit të Mitrovicës “Isa Boletini”, studentët janë parë të hynë pa maska mbrojtëse ndaj COVID-19.

Universiteti i Mitrovicës lejon studentët pa maska (FOTO)

Në Universitetin e Mitrovicës "Isa Boletini", studentët po lejohen të lëvizin edhe pa maska mbrojtëse nëpër hapësirat e brendshme.

104 vjet nga vrasja e Isa Boletinit

104 vjet me parë, me 23 janar të vitit 1916, në Podgoricë të Malit të Zi është vrarë në pritë nga xhandarmëria malazeze heroi Isa Boletini, pak orë para se ushtria perandorake ...

Gjendje e tmerrshme afër një shkolle në Gjakovë

Oborri i shkollës fillore "Isa Boletini" në Osek Hylë të Gjakovës është në gjendje të mjerueshme.

Dosja e ekspertëve ndërkombëtar: Kopjimi njëra nga arsyet për mosakreditimin e Universitetit të Mitrovicës

Dy eksperte ndërkombëtare që vizituan dhe analizuan punën në Universitetin publik të Mitrovicës “Isa Boletini”, konstatuan se ky institucion nuk duhet të akreditohet për shkak ...

Veseli: Ne hyjmë në dialog për ta fuqizuar Kosovën

 

Haradinaj viziton varrin e Isa Boletinit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vizituar varrin e Isa Boletinit.