Postet nga: iran

Haradinaj dënon sulmin e Iranit mbi bazat ushtarake amerikane

Kryeministri në largim i Kosovës ka dënuar sulmin iranian ndaj bazave ushtarake amerikane në Irak.

Fakulteti i Mjekësisë sqarohet rreth 'njoftimit' për anulimin e provimeve për shkak të sulmeve të Iranit

Gjatë ditës së sotme mediat kanë raportuar se Fakulteti i Mjekësisë i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” kishte anuluar provimet e muajit janar për shkak të ...

Presidenti Trump pritet t`i drejtohet kombit për sulmin në Irak

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, pritet t`i drejtohet popullit amerikan për sulmin iranian mbi bazën amerikane në Irak.

Veseli i shqetësuar për sigurinë e kosovarëve në Irak

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës(PDK), Kadri Veseli, ka dënuar sulmin iranian mbi bazën ushtarake amerikane në Irak.

Gjermania kërkon nga Irani qetësi dhe përmbajtje

Gjermania kërkon nga Irani qetësi dhe përmbajtje

Ministria e Jashtme gjermane dënoi sulmet iraniane në baza ushtarake që pritën forcat e koalicionit në Irak.

Thaçi dënon sulmin iranian mbi bazën ushtarake amerikane

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dënuar sulmin e autoriteteve iraniane kundër forcave amerikane dhe aleatëve të tyre, duke i bërë thirrje Teheranit zyrtar ...

Trump: Gjithçka në rregull, e kemi ushtrinë më të mirë në botë

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, pasi që kishte vendosur të mos mbajë konferencë për shtyp pas sulmit që Irani ia bëri bazës ushtarake në Irak, i është ...

Lideri suprem i Iranit: Sulmi ndaj bazës amerikane është një 'shuplakë në fytyrë' për ShBA-në

Udhëheqësi Suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei e ka quajtur sulmin raketor të vendit të tij ndaj objektivave amerikane në Irak një "shuplakë në fytyrë" për Shtetet ...