Postet nga: Iowa

Garda e Iowa-s pritet të dërgojë në Kosovë 400 trupa shtesë

Garda Kombëtare e Iowa-s ka njoftuar se do të dërgojë në Kosovë 400 trupa shtesë, të cilët do t’i bashkëngjiten misionit paqeruajtës të KFOR-it.

Sekretari i Shtetit te Iowas flet për bashkëpunimin në biznes dhe në bujqësi

 

Komuna e Gjilanit binjakëzohet me Sioux City të ShBA

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri dhe kryetari i qytetit të Sioux City të Iowa të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bob Scott, kanë nënshkruar të ...

Thaçi: Iowa e interesuar të investojë në sektorin e energjisë në Kosovë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me guvernatoren e Iowas, të cilën e ka falënderuar për miqësinë e Kosovës ...

Veseli lartëson kontributin e gjeneralit amerikan Timothy Orr në Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur në takim një delegacion nga Iowa e SHBA-së, të kryesuar nga Gjenerali Timothy Orr.

Veseli vizitoi Gardën Kombëtare të Iowas, thotë se mori përkrahje për Ushtrinë e Kosovës - FOTO

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar Gardën Kombëtare të Iowa-s, ku ka parë nga afër mënyrën e organizimit dhe ka diskutuar ...

Haradinaj takohet me Senatoren e Iowas

Kryeministri i Kosovës, gjatë vizitës zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka takuar edhe senatoren amerikane nga shteti i Iowa-s, Joni Ernst.

Të bërit biznes në Kosovë promovohet në Iowa

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë, gjatë një vizite zyrtare në Iowa të Shteteve të Bashkuara, promovoi mundësitë për investime në Kosovë.