Postet nga: Intervista

Reduktimi i universiteteve publike, ende në tavolinë

Disa prej shtatë universiteteve publike në Kosovë mund të shndërrohen në kampuse rajonale apo do të detyrohen t’i nënshtrohen profilizimit.

Wolfgang Petritsch tregon pse nuk e kundërshton ndërrimin e kufijve Kosovë- Serbi

Ideja e një kompromisi në mes të liderëve të Kosovës dhe Serbisë në raport me një marrëveshje ndërshtetëore nuk po duket e keqe nga diplomati ...

Ashdown: Ndryshimi i kufirit Kosovë-Serbi do të pasonte me kërkesa të ngjashme

Ish-përfaqësuesi i lartë ndërkombëtar në Bosnje dhe Hercegovinë, Paddy Ashdown, thotë se ideja për shkëmbimin e territoreve midis Kosovës dhe Serbisë është një “...

Rruga deri te pushtimi i majave më të larta të botës

Arineta Mula alpiniste dhe vrapuese ka pushtuar majat më të larta botërore. Si alpiniste kosovare ajo është ballafaquar me sfida nga ma të ndryshmet për t’i vizituar ...

Kurti për mediat boshnjake: Asociacioni Serbi brenda Kosovës

Në një intervistë për portalin vijesti.ba, Albin Kurti e vlerësoi asociacionin një Serbi brenda Kosovës.

Gjuriq: I Treguam Merkel-it si Ndodhi Arrestimi Im

Marko Gjuriq, shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë tha se kancelares Merkel i është treguar krejt ajo që ndodhi gjatë arrestimit të tij më 26 ...

Haradinaj Flet për Pushtetin dhe Haraçin

Haradinaj Flet për Pushtetin dhe Haraçin

Haradinaj në një intervistë për KALLXO.com duke iu përgjigjur pyetjes për akuzat rreth haraçit që shpesh i bëhen AAK-së, tha se luftën kundë...

Haxhiu: Kandidatët për KGjK Pa Njohuri Bazike

Komisioni për Legjislacion i ka intervistuar sot kandidatët serbë për anëtarë të Këshillit Gjyqësor të Kosovës (KGjK), Nenad Laziqin dhe Bogolub Staletoviqin.