Postet nga: INTERPOL

VIDEO - Arrestohet në Shqipëri i kërkuari nga policia italiane

Policia e Shqipërisë ka arrestuar një person në Tiranë, e i cili ishte në kërkim nga drejtësia italiane.

Prishtinë, gjendet vetura e kërkuar nga Interpoli

Një veturë e cila po kërkohej nga Interpoli është gjetur nga Policia e Kosovës në Prishtinë.

I kërkuari nga Interpoli arrestohet në Kamenicë

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të kërkuar nga Interpoli në mbrëmjen e sotme në Kamenicë.

Perëndimi kërkon pezullimin e Rusisë nga Interpol-i

Disa vende perëndimore, përfshirë Britaninë e Madhe dhe Shtetet e Bashkuara, i bënë thirrje Interpol-it që ta pezullojë Rusinë nga organizata ndërkombëtare e zbatimit të ...

Gjendet i gjallë në Glasgow amerikani që falsifikoi vdekjen

Amerikani i arratisur, për të cilin besohet se kishte falsifikuar vdekjen e tij, tani është duke u përballur me ekstradim pasi u arrestua në një spital në Glasgow, ...

Si përfunduan dy blegtorë shqiptarë në listën e më të kërkuarve të Interpolit

Një ditë vere në vitin 2009, Ergest Memo ndezi kamionin e tij IFA dhe së bashku me të vëllanë, Taulantin dhe një kushëri, shkuan në malin e Gramozit pë...

Policia shqiptare arreston shtetasin e Kosovës, kërkohej nga Interpoli

Drejtoria Vendore e Policisë në Kukës ka njoftuar se është arrestuar një person me qëllim ekstradimi drejt Francës pasi ishte i shpallur në kërkim ndërkombë...

EULEX: Jemi duke e përkrahur komunikimin në mes të Kosovës dhe Serbisë në fushën e sigurisë

Përfaqësuesit e EULEX-it dhe Policisë së Kosovës janë takuar sot për të diskutuar për rëndësinë e bashkëpunimit policor ndërkombëtar.