Postet nga: INTERPOL

Palestinezët kundërshtojnë anëtarësimin e Kosovës në Interpol

 

Një tjetër sfidë drejt INTERPOL-it

Komiteti Ekzekutiv i Organizatës Ndërkombëtare të Policisë - INTERPOL, tashmë ka vendosur në favor të dërgimit të dosjes së Policisë së Kosovës për votim ...

Rusia e mbështet Serbinë kundër Kosovës në INTERPOL

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, tha të mërkurën në Rusi, se aplikimi i sërishëm i Kosovës për anëtarësim në ...

Arrestohet në Pejë një i kërkuar nga INTERPOL

Një person, shtetas i huaj i cili ishte në kërkim të INTERPOL-it është arrestuar dje rreth orës 15:00 në Pejë.

Pacolli flet për lobimin që sipas tij po bëhet për t`u anëtarësuar në INTERPOL

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli para Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike të Kuvendit të Kosovës ka deklaruar se në muajt e fundit kanë ...

Dokument: INTERPOL shqyrton kërkesën e Kosovës për anëtarësim

Në fund të janarit të këtij viti, kryeministri Ramush Haradinaj së bashku me Ministrin e Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa i kanë dërguar një letër Organizatë...

Shtetasi i Maqedonisë i arrestuar dje në Prishtinë kërkohej për terrorizëm

Një person i cili ishte në kërkim nga Interpol është arrestuar gjatë ditës së djeshme në Prishtinë.

Shtetasi i Maqedonisë së Veriut i kërkuar nga Interpol arrestohet në Prishtinë

Një person i cili ishte në kërkim nga Interpol është arrestuar gjatë ditës së djeshme në Prishtinë.