Postet nga: INTERPOL

Katër automjete me targa franceze sekuestrohen në një auto-sallon në Ferizaj, kërkoheshin nga INTERPOL-i

Policia e Kosovës ka njoftuar se kanë arritur të lokalizojnë dhe sekuestrojnë katër automjete me targa franceze, të cilat ishin në një auto-sallon.

Greqia arreston anëtarin e një bande që përfitoi miliarda dollarë nga kontrabanda

Autoritetet greke kanë arrestuar një anëtar të lartë të një bande ndërkombëtare që kontrabandën produkte karburanti nga Amerika Latine dhe i shet ato ilegalisht në mbarë ...

34 vjeçari nga Peja arrestohet në Shqipëri, ishte në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania

Policia e Shqipërisë ka arrestuar një 34 vjeçar nga Kosova i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania.

Policia e Kosovës arreston një person që po kërkohej nga Interpoli i Greqisë

Policia e Kosovës përkatësisht Njësia Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Mitrovicën e Veriut ka arrestuar një person nën dyshimin ...

Osmani: Anëtarësimi i Kosovës në INTERPOL është i pamundur pa mbështetjen e SHBA-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas takimit me  Ndihmës Sekretarin amerikan për Byronë Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit të SHBA-së ...

Avokati i kryeshefit të arrestuar të 'KRU Gjakova': Krasniqi nuk ka asnjë dijeni se si janë përfituar vizat për sportistët

Pas raportimeve se kryeshefi i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Gjakova”, Hasan Krasniqi, u arrestua nga autoritetet në Bullgari më 19.02.2024, avokati i tij Tritan Hamitaj është deklaruar për ...

MPJD për kryeshefin e KRU 'Gjakova': Është ndaluar në Bullgari më 19 shkurt 2024

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës (MPJD), ka konfirmuar arrestimin në Bullgari të kryeshefit të Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Gjakova”, Hasan Krasniqi, ...

Të akuzuar për trafik narkotikësh, ekstradohen në Shqipëri dy persona nga Italia dhe Greqia

Dy persona që kanë qenë në kërkim ndërkombëtar për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve, janë ekstraduar sot në Shqipëri nga Italia dhe ...