Postet nga: Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës

Cilësia e ajrit sot në Kosovë

Cilësia e ajrit në shumicën e qyteteve të Kosovës sot është e pranueshme.

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së nesërme pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu.

Cilësia e ajrit sot në Kosovë

Cilësia e ajrit në shumicën e qyteteve të Kosovës sot është e pranueshme.

Moti në dy ditët e ardhshme, të shtunën mundësi për reshje shiu e bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të kemi mot të vranët dhe me reshje shiu, madje diku edhe me reshje ...

Raporti mujor për cilësinë e ajrit në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar sot raporton mujor për muajin mars, për cilësinë e ajrit në vendin tonë.

Mot me diell dhe vranësira kalimtare në dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme në Kosovë, do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare.

Moti në ditët e fundit të marsit dhe fillimit të prillit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovë njofton se ditët e javës së ardhshme do të jenë ditë tipike pranverore.

Cilësi e dobët e ajrit në disa qytete të Kosovës

Qytetet si Gjilani, Obiliqi, Prishtina, kanë cilësi të dobët të ajrit sot.