Postet nga: Inspektoriati Policor i Kosovës

IPK po heton vdekjen e 19-vjeçarit, dyshohet se nga pakujdesia i shkrepi arma e babait të tij polic

Inspektoriati Policor i Kosovës (IPK), ka bërë të ditur se është duke e hetuar rastin, ku një 19-vjeçar nga pakujdesia dyshohet se i ka shkrepur arma e ...

IPK: Zyra për Komunitet dhe Ekipi i Teknikës Kriminalistike në stacionin policor në Obiliq nuk janë funksionale

Në raportin “Vlerësimi i performancës së Stacionit Policor të Obiliqit” të publikuar nga Inspektorati Policor i Kosovës është treguar se në këtë stacion nuk funksionon Zyra ...

Policia dhe IPK japin detaje për aksionin e përbashkët kundër fajdeve dhe bixhozit në 4 qytete të Kosovës

Operacioni i koduar ‘Toto’, i realizuar nga Policia e Kosovës dhe Inspektoriati Policor i Kosovës (IPK), ka rezultuar me disa të arrestuar, përfshirë edhe një zyrtar policor.

Arrestohet edhe i dyshuari kryesor në rastin e fajdeve, detyrimit dhe bixhozit në Prizren

Policia dhe Inspektorati Policor i Kosovës, në koordinim me Prokurorinë e Prizrenit, kanë arrestuar edhe të dyshuarin e dytë për fajde, detyrim dhe bixhoz në Prizren.

Zyrtari policor i dyshuar për fajde e bixhoz punon në Drejtorinë e Trafikut në Prizren

Një zyrtar policor po konsiderohet si njëri nga të dyshuarit kryesor për fajde, detyrim e bixhoz në Prizren.

Ndalohet për 48 orë polici që dyshohet për sulm seksual ndaj një të miture

Polici me inicialet R. Sh., është arrestuar gjatë ditës së sotme nga Inspektorati Policor i Kosovës me vendim të Prokurorisë së Gjilanit.

IPK vazhdon monitorimin e zbatimit të masave anti-Covid nga Policia e Kosovës

Inspektorati Policor i Kosovës është duke vazhduar monitorimin e zbatimit të masave Anti-Covid nga Policia e Kosovës.