Postet nga: inspektori

Arrestohet një person pasi kanosi inspektorin komunal, në prezencë të policisë

Një inspektor komunal në Prishtinë është kanosur në prezencë të policisë.

Arrestohet një inspektor i punës, punëtorin që u aksidentua në punë dyshohet se e raportoi se u rrëzua në shtëpi

Policia e Kosovës ka arrestuar një inspektor të punës nën dyshimin se ka kryer veprën penale “Keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar”.

Lejoi ndërtimin në rrjedhën e ‘Lumbardhit’, ish-inspektori shpallet fajtor nga Gjykata - VIDEO

Ish-inspektori i Hidro-Ekonomisë, Avdulla Gashi, të enjten është dënuar nën akuzën se lejoi ndërtimin e një objekti në rrjedhën e ‘Lumbardhit’ në Prizren.

Shtyhet gjykimi ndaj dy zyrtarëve të Komunës së Suharekës, akuzohen se nuk e kishin rrënuar në tërësi një objekt pa leje

Gjykimi ndaj drejtoreshës së Inspeksionit dhe Inspektorit të Ndërtimtarisë në Komunwn e Suharekës, të cilët Prokuroria po i akuzon për keqpërdorim të detyrës ...

Shtyhet gjykimi ndaj ish-inspektorit Avdulla Gashi, i akuzuar për korrupsion

Seanca e sotme ndaj të akuzuarit Avdulla Gashi është shtyrë për shkak të procedurës së zgjedhjes së përfaqësuesit ligjor të Komunës së Prizrenit.

Inspektori i AUV-it që lajmëroi bizneset për kontrollet policore, është djali i një polici

Inspektori i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, inicialet e të cilit janë A.P., mbrëmjen e kaluar kishte kryer veprën penale të keqpërdorimit të informacionit, pasi që ...

Rrëfimi para gjykatës i pronarit që ndërtoi pa leje në Prizren

Ish inspektori i ndërtimit Nexhmedin Musliu, i akuzuar nga Prokuroria e Prizrenit për keqpërdorim të detyrës zyrtare, është ballafaquar sot me dëshmitarin Tyrkan Alibajro.

Dështon seanca ndaj ish inspektorit Nexhmedin Musliu, policia nuk arrin ta gjejë dëshmitarin