Postet nga: Inspektorati Policor i Kosovës

Shoferi i ish-Drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj i tregon gishtin e mesit qytetarit-VIDEO

Zyrtari policor dhe shoferi i ish-Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalajt, Besnik Beka gjatë javës së kaluar ka shfaqur sjellje të pahijshme para ...

Arrestohet bashkëpronari i një kazinoje në Karaçevë

Sot është bërë një muaji nga aksion i gjerë i cili ndodhi në fshatin Karaçevë pak kilometra larg vijës kufitare mes Kosovës dhe Serbisë.

Prapaskenat e operacionit Karaçeva - VIDEO

Një plan mirë i planifikuar, i cili rezultoi me arrestimin e më shumë se 30 personave, 12 nga ta të cilët ishin zyrtarë policorë, e u konfiskuan kafshë të dyshuara si ...

Pamje ekskluzive të arrestimeve të para në Karaçevë

Pas më shumë se 12 muajsh hetime për të identifikuar rrjetin i cili funksiononte në zonën e Karaçevës, i cili organizoi e zhvilloi lojëra të fatit ...

Kush e vendosi datën për ndërhyrjen në Karaçevë

Mbi një vit hetim intensiv, masa të shumta të fshehta të vëzhgimit, identifikimi i personave të dyshuar për bixhoz e kontrabandë, do të përfundonte me një aksion ...

Cila grackë u përdor për të gjurmuar bosët e Karaçevës

Një hetim i gjatë më shumë se një vit rezultoi me dhjetëra të arrestuar, më shumë se dhjetë objekte të rrënuara në Karaçevë që shërbyen si ...

LIVE- Dosja e Karaçevës

Sonte në emisionin “Drejtësia në Kosovë” do të shfaqen pamjet ekskluzive dhe detajet në lidhje me aksionin e 18 shtatorit në fshatin Karaçevë pak metra larg vijës kufitare ...

IPK mohon raportimin e televizionit kosovar se hetuesit pranuan 'dhurata' nga persona të dyshuar

Inspektorati Policor i Kosovës, ka reaguar ndaj një kronike të publikuar të premten në televizionin  T7, duke e quajtur lajmin e  pavertetë.