Postet nga: Inspektorati Policor i Kosovës

Për dhjetë ditë, pesë policë u suspenduan se nuk respektuan masat kundër COVID-19

Pesë zyrtarë policorë janë suspenduar me rekomandim të Inspektoratit Policor të Kosovës vetëm në dhjetë ditët e fundit.

Dyshohet se ushtroi dhunë fizike ndaj një të riu, suspendohet polici

Një zyrtar policor është suspenduar nga detyra orët e mbrëmjes së sotme nën dyshimet se ka ushtruar dhunë ndaj një të riu.

Në cilat rajone të Kosovës ka më shumë raste ku policët përfshihen në dhunë në familje?

Pesë zyrtarë policorë janë arrestuar dhe suspenduar gjatë këtij viti nën dyshimet se kanë rrahur bashkëshortet e tyre apo edhe familjarë të tjerë.

Rrëfimi i gruas që raportoi disa herë burrin e saj polic për dhunë në familje

Në emisionin e KALLXO.com po transmetohet një rrëfim ekskluziv i një gruaje e cila është rrahur fizikisht nga burri i saj. Ky i fundit është zyrtar policor.

Polici në gjendje të dehur përfshihet në rrahje, suspendohet nga detyra

Një zyrtar policor me iniciale D.V., në gjendje të dehur është përfshirë në një rrahje.

IPK nis hetimet për policin e dyshuar për keqtrajtimin e14 vjeçarit në Fushë Kosovë

Inspektorati Policor i Kosovës ka njoftuar se ka nisur një hetim ndaj një zyrtari policor të stacionit policor në Fushë Kosovë pasi kanë pranuar informatë se i njëjti ...

Arrestohet dhe suspendohet polici i dyshuar për shantazh, kanosje e ngacmim

Hetuesit e Inspektoratit Policor të Kosovës kanë arrestuar një zyrtar policor të dyshuar për tre vepra penale.

Policia po heton mënyrën e ardhjes së Kadri Shalës nga Turqia në Kosovë

Policia e Kosovës ka filluar të hetojë mënyrën e ardhjes së Kadri Shalës, të dyshuarit për shpëlarje parash në rastin e ‘avullimit’ të mbi 2 ...