Postet nga: infrastruktura

Çka i premtuan Llapit tre kandidatët për kryetarë?

Disa ditë para se qytetarët e Podujevës do të dalin në votime në zgjedhjet e parakohshme për kryetarë, tre kandidatë nga tre partitë më të mëdha ...

Problemet e Shtimes në mandatin e tretë të Naim Ismajlit

Një komunë me 27 mijë e 324 banorë tash e 13 vite udhëhiqet nga një kryetar. Naim Ismajli nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës arriti që të udhëhiqte ...

Bërllogu e infrastruktura e shkollave, pasqyra e qeverisjes së Besim Ilazit 

Duke qenë në mesin e dhjetë komunave të para për performancë komunale, Kryetari i Komunës së Kaçanikut Besim Ilazi tha se ndihet krenar për punën ...

Komuna malore që e ka problem ujin e pijes   

Kaçaniku, komuna që dikur pretendonte të rriste palma sot vazhdon të përballet me probeme të ujit, infrastrukturës dhe ndotjes së ambientit.

Zogiani: Marrëveshjet infrastrukturore e forcojnë Serbinë

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Avni Zogiani, ka deklaruar se pikat për autostradën, hekurudhën dhe linjën ajrore që lidhin Kosovën me Serbinë, në ...

Abrashi takohet me Zakonjshek, diskutojnë për lëvizjen e lirë të qytetarëve

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi ka thënë se Sekretariati i Përhershëm i Komunitetit të Transportit ka prioritet hekurudhat, rrugët, sigurinë në komunikacion dhe lehtësirat ...

FOTO - Pas raportimit të KALLXO.com nis riparimi i rrugës në Prishtinë

Raportimi i KALLXO.com për gjendjen e rrugës “Adrian Krasniqi” në Prishtinë, ka bërë që në atë pjesë të ndërhyhet për rregullim.

Kanalizimi e kundërmimi në "Rrugën B" pengojnë qarkullimin e qytetarëve

Ujërat e zeza në “Rrugën B”, një nga rrugët më të frekuentuara në Prishtinë, tash e një vit janë bërë problem i qytetarëve që lë...