Postet nga: Infektimet

Çekia me rekord të të infektuarve me coronavirus

Republika Çeke raportoi të mërkurën rekord rastesh me coronavirus, mbi 66,000.

22 të vdekur, rreth 2 mijë raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

22 persona që kanë qenë të prekur me COVID-19 kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut.

Rritja e rasteve me COVID-19, MAShTI pa të dhëna të sakta për infektimet në shkolla

Gjatë kësaj jave është rritur numri i personave të infektuar me COVID-19, e kjo çështje ka prekur edhe procesin e mësimit në disa shkolla në vend që janë ...

Italia raporton 141 vdekje dhe mbi 50 mijë raste me COVID-19

Italia raportoi të premten një rekord të dytë të njëpasnjëshëm ditor të rasteve me COVID-19. Sipas ministrisë së Shëndetësisë së Italisë, ky shtet regjistroi të ...

Omicron tërbohet, nxit masa të reja kufizuese

Eksperti kryesor i sëmundjeve infektive në Shtetet e Bashkuara, Anthony Fauci, paralajmëroi një dimër të vështirë përpara, si pasojë e përhapjes së variantit Omicron ...

7 viktima nga COVID-19 në Shqipëri

Shtatë qytetarë të Shqipërisë e kanë humbur betejën me COVID-19 në 24 orët e fundit.

7 viktima nga COVID-19 sot në Shqipëri

Shtatë persona kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit, ndërkohë që 445 të tjerë kanë rezultuar pozitivë nga 3500 testime të kryera në Shqipëri.

15 viktima dhe 412 raste të reja me COVID-19

15 pacientë e kanë VDEKUR me COVID-19, në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Siç raporton Instituti i Shëndetit Publik, nga virusi korona janë shëruar 395 pacientë