Postet nga: infektime

300 milionë të infektuar me COVID në gjithë botën

Numri i infeksioneve globale me COVID ka kaluar shifrën 300 milionë. U desh më shumë se një vit për të arritur shifrën 100 milionë dhe vetëm pesë muaj ...

Një i vdekur dhe 357 të infektuar me COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë bilancin e 24 orëve të fundit në vendin tonë në lidhje me situatën epidemiologjike në vend.

680 mijë njerëz kanë vdekur nga SIDA gjatë vitit 2020

1 Dhjetori shënon Ditën Ndërkombëtare kundër HIV/AIDS, që kërcënon botën, ndërsa mjekësia vazhdon punën për zbulimin e ilaç...

5 raste pozitive me COVID-19, asnjë i vdekur

Ministria e Shëndetësisë në raportin ditor ka bërë të ditur se brenda 24 orëve në nivel vendi, 5 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, nga 1 mijë e 115 testime ...

Një i vdekur e 41 raste të reja pozitive me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se në 24 orët e fundit një ...

Ministria e Shëndetësisë: 664 raste të reja, 10 humbje jete në 24 orët e fundit

Janë kryer 4875 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 664 qytetarë, në këto bashki: 215 raste në Tiranë, 54 në Fier, 40 në Sarandë, 34 në Lushnje, 33 në Shkodër, 31 në Durrë...

CovidRezultatet-2020

Dy raste pozitive me COVID-19, asnjë rast i vdekjes

Dy persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 nga 1,328 testime të bëra nga Institutit Kombëtar i Shëndetësisë Publike, përderisa nuk është regjistruar asnjë rast i vdekjeve.

Britania përballë një vale të re infeksionesh me COVID-19

Britania ka konfirmuar se vendi po përjeton një rritje të re infeksionesh me koronavirus. Vetëm të premten u identifikuan rreth 4200 raste të reja, numri më i lartë ditor ...