Postet nga: Indonezi

Indonezi: 11 alpinistë të vdekur, 12 të zhdukur nga shpërthimi i vullkanit  

Njëmbëdhjetë alpinistë kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë zhdukur në Indonezi pas shpërthimit të një vullkani shumë aktiv në provincën e Sumatrës Perë...

Indonezia e miraton kodin penal përmes të cilit ndalohet seksi jashtëmartesor

Ligjvënësit në Indonezi i kanë miratuar ndryshimet në kodin penal të këtij vendi, duke e prezantuar një rishikim ligjor gjithëpërfshirës dhe të diskutueshëm.

Një pesëvjeçar nxirret nga rrënojat e tërmetit në Indonezi

Shiu i madh dhe rreziku i rrëshqitjes së tokës ndërprenë punën e punonjësve të shpëtimit indonezian që po kërkojnë tash e sa ditë ...

Indonezi - Tërmeti në ishullin Java lë dhjetëra të vdekur dhe qindra të plagosur

Një tërmet në ishullin kryesor indonezian Java ka lënë të vrarë dhjetëra njerëz dhe ka plagosur qindra, thonë zyrtarët e atjeshëm

Dhjetëra viktima nga tërmeti në Indonezi

Një tërmet ka goditur ishullin Java të Indonezisë, duke vrarë së paku 44 njerëz, raporton AFP.

Pamje nga tragjedia në stadiumin e futbollit në Indonezi - VIDEO

Të paktën 174 persona kanë vdekur nga trazirat në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda të stadiumit në ...

Indonezi, të paktën 174 të vdekur nga trazirat në ndeshjen e futbollit

Të paktën 174 persona kanë vdekur nga trazirat në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda të stadiumit në ...

Facebook tërheq frenat: Nuk do të ketë më aq shumë përmbajtje politike

Facebook po planifikon të zvogëlojë përmbajtjen politike në News Feed duke filluar nga 1 shtatori i vitit 2021. Ky vendim i cili u raportua për herë të parë nga ...