Postet nga: Inaugurimi i presidentit

Rreth 200 mijë flamuj vendosen në 'Shetitoren Kombëtare' para inaugurimit të Biden

Rreth 200 mijë flamuj janë vendosur në "Shëtitoren Kombëtare" para inaugurimit të presidentit të ardhshëm amerikan, Joe Biden.

Presidenti Thaçi uron qytetarët për Fitër Bajram

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka uruar të gjithë besimtarët për festën e Fitër Bajramit.

Viti i Parë i Hashim Thaçit, Sytë nga e Kaluara

Pritjet pa rezultat për t’ua shtrënguar dorën liderëve opozitarë, udhëtimeve të shumta jashtë e vizitave të rralla të burrështetasve të huaj në zyrë...

VIDEO: Inaugurim dhe Gaz Lotsjellës

VIDEO: Inaugurim dhe Gaz Lotsjellës

Ndryshe nga ditët tjera, që në orët e para të mëngjesit sheshet kryesore të Prishtinës ishin të pakalueshme për qytetarët.

Presidentja Kroate-Takime me Thaçin dhe KFOR-in

Grabar-Kitaroviq së pari u takua me Presidentin Thaçi, e pastaj vizitoi shtabin e KFOR-it në Kampin “Film City”.

Fjalimi Presidencial i Hashim Thaçit

Fjalimi Presidencial i Hashim Thaçit

Rreth 20 minuta ka zgjatur fjalimi i presidentit të ri Hashim Thaçi në sheshin Skënderbeu.

Vetëvendosje Merr Përgjegjësinë për Lotsjellësin

Ky subjekt politik me anë të një videoje shfaqi pamje të aksionit që tha se u bë për ta kundërshtuar këtë inaugurim.

Bilanci i Inaugurimit, 12 të Arrestuar, 1 Polic i Lënduar

Bilanci i Inaugurimit, 12 të Arrestuar, 1 Polic i Lënduar

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar 12 persona të dyshuar për prishje të rendit gjatë ceremonisë së inaugurimit të Presidentit Hashim Thaçi.