Postet nga: Imet rrahmani

Përballja për pandeminë - LIVE

Në emisionin e radhës në ‘Kallxo Pernime’ përballë gazetares Jeta Xharra janë të ftuar Naser Ramadani, drejtor i IKShPK-së, Imet Rrahmani ish-ministër i Shëndetësisë, Shemsedin ...

Ish- ministri i Shëndetësisë dështon të bëhet deputet

Ish- ministri i Shëndetësisë, nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Imet Rrahmani nuk ka arritur që të bëhet deputet në zgjedhjet e 6 tetorit. Ai ...

Imet Rrahmani i LDK-së kundër shamisë dhe martesave në mes gjinisë së njëjtë

Në kohën e qeverisjes së Isa Mustafës, ish-ministri i Shëndetësisë, tani kandidat për deputet nga radhët e LDK-së Imet Rrahmani tregon se nëse ...

Pozitë dhe opozitë replikojnë për sigurimet shëndetësore

Deputetja e AAK-së, Time Kadriaj, dhe ai i LDK-së, Imet Rrahmani, kanë replikuar për sigurimet shëndetësore.

Ish-ministri i Shëndetësisë del me dy propozime kundër ndotjes së ajrit

Deputeti i LDK-së, njëherësh ish-ministër i Shëndetësisë, Imet Rrahmani sot në Kuvend tha se ka dy propozime kundër ndotjes së ajrit në Kosovë.

Imet Rrahmani: “Na more n’qaf o Elez!”

Ish-ministri i Shëndetësisë, Imet Rrahmani, ka kritikuar prokurorin e Prokurorisw Speciale, Elez Blakajn i cili dha dorëheqje javën e kaluar.

Imet Rrahmani kërkon sqarime për pagesat shtesë të zyrtarëve të Policisë

Deputeti Imet Rrahmani, ka shprehur interesim se si kompensohen pjesëtaret e Policisë së Kosovës nëse angazhohen në punë shtesë dhe punë jashtë vikendeve.

Projektligji për Prishtinën Diskutohet në Kuvend

Anëtarët e Komisionit Parlamentar për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media kanë shqyrtuar Projektligjin për Kryeqytetin e Republikës së Kosovës/Prishtinën, në një ...