Postet nga: Imer Beka

Biznesmeni drekoi me prokurorin pak minuta para incidentit ku u përdor arma

Ibrahim Berisha, prokuror i krimeve të rënda në Prishtinë, dhe Imer Beka, ish-Kryeprokuror i Prishtinës, kishin drekuar në një tavolinë me biznesmenin Mehdi Gjoka pak minuta para ky ...

Apeli ndryshon vendimin e themelores për policët e arrestuar në aferën e patent-shoferëve

Dy policët e arrestuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare nuk kanë më detyrim të qëndrojnë të mbyllur në shtëpi pasi Gjykata e Apelit ua ...

Gjykata rrëzoi padinë zv/kryeprokurorit të Prishtinës ndaj Këshillit Prokurorial

Gjykata e Prishtinës ka marrë vendim që të refuzohet si e pabazuar padia e zëvendës kryeprokurorit të Prokurorisë së Prishtinës, Ibrahim Berisha.

Pasuria e kryeprokurorit të Prokurorisë së Prishtinës

120 mijë euro kane vlerë shtëpia dhe banesa e kryeprokurorit të Prokurorisë së Prishtinë, Imer Bekës. Ai ka një shtëpi me sipërfaqe 200 m2 të cilën e ...

Prokuroria flet për aksionin e policisë kundër fajdeve dhe shantazhit

Mëngjesin e sotëm, Policia e Kosovës ka ndërmarrë një operacion në disa lokacione në Kosovë.

FOTO- Nxirren trupat e tre personave të vrarë sot në “Dardani”

Ekipet e forenzikës i kanë nxjerrë trupat e tri viktimave nga kati i nëntë i ndërtesës ku ndodhi ngjarja e rënd sot në lagjen “Dardania” ...

Enver Hasani i shkruan Kryeprokurorit të Prishtinës

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani ka bërë të ditur se i ka shkruar Kryeprokurorit të Prokurorisë Themelore në Prishtinë Imer Beka,  për t’...

Kryeprokurori i Prishtinës ulet në debat me deputetin e akuzuar

Në mbrëmjen e 8 marsit, në Radio Televizionin e Kosovës - në emisionin Magazina Informative, “55 minuta”, në një nga edicionet e këtij emisioni me temë “Emërtimet pa ...