Postet nga: Ilir Rashiti

Dështon seanca ndaj ish-zyrtarëve të ASHNA-s që akuzohen se dëmtuan buxhetin me 2 milionë euro

Ka dështuar të mbahet seanca ndaj Driton Mehaj dhe Bahri Nuredini, ish-zyrtarë të Agjencisë së Shërbimeve të Navigacionit Ajror, të akuzuar për keqpërdorim të detyrës ...

Kosovari e pranon se luftoi përkrah forcave të ISIS-it

I akuzuar me veprën penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grup terrorist”, Skënder Qerimi i njohur me nofkën “Ebu Dher” ka pranuar se ka marrë pjesë aktive ...

Vrasja në Gjilan, pas pak Gjykata pritet të marrë vendim, tre të dyshuarit kërkuan të mbrohen në liri

Të dyshuarit për vrasjen e Bakush Veselit, të pandehurit Faton Osmani, Gëzim Bajrami dhe Irfan Veseli, janë sjellë sot para gjykatësit në Gjilan për t`u ...

Precizohet aktakuza lidhur me transportin e armëve nga SHBA-ja në Kosovë

Në Gjykatën e Prishtinës, të hënën u mbajt seanca ndaj të akuzuarve për krim të organizuar, lidhur me transport të armëve nga SHBA-ja në ...

I erdhi fundi gjykimit për rrahjen me stupc në një fshat të Vitisë

Skender Hasani, Muhabi Latifi, Shukri Latifi dhe Ekrem Azizi janë ulur sot në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Gjilanit për t’u përballur me ...

Dalin në gjyq gjilanasit e akuzuar se tentuan ta grabisin çantën me para

Nën masa të rrepta të sigurisë para Gjykatës së Gjilanit kanë dalë Kastriot Shala dhe Leotrim Latifi për t’u përballur me akuzën e Prokurorisë ...

Rrëfimi i të akuzuarit për tentim vrasjen e ndodhur para 9 viteve

Gjykimi i Skender Hasanit, Muhabi Latifit, Shukri Latifit dhe Ekrem Azizit i është afruar fundit.

Gjykimi për tentim vrasjen e ndodhur para 9 viteve, të akuzuarit deklarohen rreth fajësisë

Skender Hasani, Muhabi Latifi, Shukri Latifi dhe Ekrem Azizi janë ulur sot në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Gjilanit për t’u përballur me ...