Postet nga: Ilir Murtezaj

Murtezaj: 170 mijë punëtorë kanë aplikuar për kompensim të pagës

Mbi 170 mijë punëtorë të kompanive të ndryshme private në Kosovë, kanë bërë kërkesë për kompensim të pagave bazuar në pakon emergjente fiskale.

ATK dhe Prokuroria e Shtetit me marrëveshje të re për ta luftuar korrupsionin

Administrata Tatimore e Kosovës dhe Prokuroria e Shtetit kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi me të cilin synojnë rritjen e bashkëpunimit në luftën kundër korrupsionit, krimit ...

Drejtori i ATK-së flet për mosshkarkimin e zyrtarit me aktakuzë për korrupsion

Administrata Tatimore e Kosovës ka mbajtur konferencë për media në të cilën ka shpalosur rezultatet e punës gjatë vitit 2019 dhe objektivat dhe sfidat për periudhë...

ATK u konfiskon pasurinë 136 borxhlinjve

Administrata Tatimore e Kosovës ka thënë se vetëm këtë vit u ka konfiskuar pasurinë 136 personave dhe bizneseve të cilët nuk kanë paguar taksat.

I punësuari rishtazi inspektor në ATK, në foto me Kadri Veselin

Në mesin e 20 inspektorëve tatimorë të punësuar në Administratën Tatimore është edhe Afrim Tahiri. KALLXO.com ka gjetur se i punësuari në ATK kishte një fotografi ...

Njeriu i lidhur me PDK-në vendosi për punësimet e PDK-së në ATK

Administrata Tatimore e Kosovës e ka vendosur në krye të komisionit të rekrutimit të inspektorëve njërin nga drejtorët e ATK-së i cili në të kaluarën ...

Murtezaj: Bizneset i kanë borxh ATK-së rreth 350 milionë euro

Biznese të ndryshme i kanë mbetur borxh Administratës Tatimore të Kosovës, rreth 350 milionë euro, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, drejtori i përgjithshë...

Miku i Blerand Stavilecit dhe Kadri Veselit punësohet inspektor në ATK

Vllaznim Krasniqi, ish-këshilltari i ministrit të zhvillimit ekonomik, Blerand Stavileci është në mesin e 20 inspektorëve të punësuar së fundmi në Administratën Tatimore të Kosovës.