Postet nga: Ilir Muharremi

Botohet romani ‘Ti’ i Ilir Muharremit

Ilir Muharremi, shkrimtar dhe kritik, sa po ka nxjerr nga shtypi romanin “Ti”.

Shkrimtarët shqiptarë nuk e duan horrorin në letërsinë shqipe

Zhanri horror në letërsinë shqipe nuk është prekur nga shkrimtarët shqiptarë, pavarësisht zhvillimit të hovshme që ka njohur letërsia shqipe në dekadën e fundit.

Këndellja me vështirësi e skenës teatrore për fëmijë

Institucionet profesioniste teatrore kosovare kanë nisur ta marrin seriozisht inskenimin e shfaqjeve për fëmijë dhe të rinj.  Megjithatë numri i shfaqjeve të  realizuara për fëmijë dhe ...

Hapet në BKK ‘Pjetër Bogdani’ ekspozita e krijuesit Rifat Kasapolli

Krijuesi Rifat Kasapolli ka hapur sot në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës një ekspozitë artistike –instalacione, pa emër, me vepra të krijuara duke përdorur materiale të ...

Filmi kosovar në 2018-ën, arritja deri te dyert e ‘OSCARS’

Pavarësisht se edhe gjatë 2018-ës Kosova nuk arriti të ketë një film që do të garonte për çmimet OSCARS,  filmi kosovar përjetoi një vit të suksesshë...

Javën e ardhshme në Gjilan promovohen dy vepra të Ilir Muharremit

Biblioteka "Fan Noli" në Gjilan do të promovojë javën e ardhshme, më 24 dhjetor, dy libra të krijuesit Ilir Muharremi: romanin ‘Psycho’ dhe librin shkencor- analitik ‘Moskuptimet’.

‘Psycho’ thyen rekord në shitje

Ende pa u bërë një vit që nga botimi i tij, romani psiko-triler “Psycho”, i autorit Ilir Muharremi, ka shënuar një rekord në shitje.

Romani ‘Psycho’ prezantohet në Panairin e Librit në Tiranë

Romani “Psycho” i autorit Ilir Muharremi, botuar nga shtëpia botuese “Artini” do të prezantohet në Panairin e Librit që hapet sot në Tiranë.