Postet nga: Ilir Morina

I akuzuari për masakrën në Izbicë thotë se 'gjatë luftës kurrë nuk kam qenë në Kosovë'

Muhamet Alidemaj, i akuzuar për krime lufte në Kosovë në vitin 1999 është ulur në bankën e të akuzuarit në Gjykatën e Prishtinës edhe sot më 18.06.2024.

Gjykimi i Ekrem Bajroviqit për krime lufte, dëshmitari: I akuzuari ishte i veshur me uniformë të Policisë serbe dhe i armatosur

Dëshmitari Shefqet Berisha ka dëshmuar për tmerret e përjetuara më 07.05.1999 në Staradran të Istogut kur kishin rënë në duart e forcave serbe.

I akuzuari për krime lufte jep mbrojtjen e tij para gjykatës

Çaslav Joliq, i akuzuar për krime lufte përgjatë viteve 1998-99, ka dhënë mbrojtjen e tij në seancën e së premtes më datë 24.05.2024, në Gjykatën e ...

Gjykimi për krime lufte ndaj të akuzuarit Joliq, prokurori me vërejtje se dëshmitari i mbrojtjes s`po e flet të vërtetën

Seanca gjyqësore e së enjtes (16.05.2024) ndaj Çaslav Joliq, i akuzuar për krime lufte përgjatë viteve 1998-99, ka vazhduar me dhënien e dëshmive nga dëshmitarë...

Mbyllet seanca ndaj të akuzuarit për rastin e masakrës në Izbicë

Gjykimi për krime lufte ndaj të akuzuarit Muhamet Alidemaj ka vazhduar i mbyllur në seancën e sotme (13.05.2024).

‘Rrahje brutale, i armatosur deri në dhëmbë’ – Rrëfimet e dëshmitarëve për të akuzuarin për krime lufte

Në Gjykatën e Prishtinës ka vazhduar gjykimi ndaj Ekrem Bajroviq, i akuzuar për krime lufte ndaj popullatës civile në vitet 1998 – 1999 në zonën e Istogut.

Rihapet gjykimi ndaj të akuzuarve për manipulimin me vota të diasporës

Gjykimi ndaj ish-nënkryetarit të Pejës, Shkumbin Gashi dhe Sylë Blakajt lidhur me akuzat për keqpërdorim të votave është rihapur në seancën e datës 04.04.2024, ditë...

Prek fundin gjykimi ndaj ish nënkryetarit të Pejës, akuzohet për keqpërdorim me vota të bashkatdhetarëve nga Austria

Gjykimi ndaj ish-nënkryetarit të Pejës, Shkumbin Gashi dhe Sylë Blakaj lidhur me akuza për keqpërdorim me vota ka arritur fundin me seancën e së martë...