Postet nga: ilir meta

Abdixhiku pas takimit me Metën: Kosova dhe Shqipëria çdo rrugëtim duhet ta kenë në sinkron të plotë politik

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka njoftuar se sot me bashkëpunëtorë, ka pritur në selinë e LDK-së, presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta.

Takimi me Metën, Konjufca: E ardhmja e Kosovës është në BE dhe NATO, jo në iniciativat rajonale të Serbisë

Kryetari i Kuvendit Kosovës, Glauk Konjufca gjatë takimit presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta i cili po qëndron në Kosovë, ka thënë se shteti i Kosovës ë...

Presidenti Meta nis takimet me përfaqësuesit politik e institucional të Kosovës

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta gjatë vizitës zyrtare në Kosovë, të enjten ka nisur takimet me përfaqësuesit e partive politike.

Ilir Meta para të rinjve në Kosovë: Mos ta lëmë atdheun, po përballemi me eksod të heshtur

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, mbajti ligjëratë për studentët e Kolegjit AAB, me temën “Shqiptarët si faktor stabiliteti në Ballkan", duke u bërë ...

Ilir Meta e pret në takim Richard Grenellin

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është takuar gjatë ditës së sotme me ish-të dërguarin special të ShBA-së për negociatat e paqes mes Kosovës dhe Serbisë, ...

Tiranë: Gjykata Kushtetuese kalon për një seancë publike shkarkimin e Presidentit Meta

Gjykata Kushtetuese vendosi të premten të kalojë për shqyrtim në seancë plenare publike vendimin e Kuvendit për shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta për shkelje ...

Presidenti shqiptar në takim me ambasadorin e Serbisë, përmend rëndësinë e dialogut Kosovë - Serbi

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, sot ka pritur Ambasadorin e ri të Serbisë, Sh.T.Z. Slobodan Vukčević, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale.

Presidenti i Shqipërisë për masën ndaj Serbisë: Të dyja palët t'i tejkalojnë tensionet

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka reaguar pas masës së reciprocitetit me targa për automjete të Serbisë.