Postet nga: ilir meta

Kushtetuesja përfundon seancën për shkarkimin e Metës

Gjykata Kushtetuese përfundoi seancën të hënën ku u shqyrtua kërkesa e Kuvendit të Shqipërisë për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta. Nga ky moment, ...

Gjykata Kushtetuese nis shqyrtimin e shkarkimit të presidentit Meta

Në Shqipëri, Gjykata Kushtetuese nisi sot një seancë publike, si pjesë e procesit që ajo ka nisur për shqyrtimin e vendimit të Kuvendit për shkarkimin e Presidentit ...

Ilir Meta sulmin ndaj Armand Duka e quan akt terrorist

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, e ka cilësuar si akt terrosit sulmin ndaj familjes së presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka.

Ilir Meta uron 28 Nëntorin me një fotografi bashkë me nipin e presidentit Ibrahim Rugova

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, pas ceremonisë së ngritjes së flamurit dhe vendosjes së kurorave me lule në Monumentin e Pavarësisë në Vlorë, deklaroi se duhet lartësuar ...

Ilir Meta: Thellësisht i tronditur nga akti kriminal në Gllogjan të Deçanit

Ilir Meta, Presidenti i Republikës së Shqipërisë ka reaguar përmes një postimin në Facebook për vrasjet e natës së sotme në Deçan, ku deri ...

Meta e Lajçak, flasin për dialogun Kosovë - Serbi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është takuar me ndërmjetësuesin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Zyrtarët e Nismës presin në takim Ilir Metën

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, sot është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta.

Kurti pret në takim presidentin Meta

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka pritur në zyrwn e tij presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta.