Postet nga: Ilir Deda

Ilir Deda tregon arsyet pse nuk do të garoj për deputet

Ish deputeti Ilir Deda, ka njoftuar sot gjatë ditës se nuk do të kandidoj për deputet në zgjedhjet e 6 tetorit.

Ilir Deda largohet nga Alternativa

Ilir Deda zyrtarisht është larguar nga Alternativa pasi që kjo e fundit është gati të lidhë koalicion me lëvizjen Vetëvendosje.

Deda thotë se 'nuk është e ndershme' të kthehet në VV

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Alternativa, Ilir Deda ka dhënë disa arsye se pse ai nuk mund të kthehet përmes një koalicioni ndërmjet Lëvizjes ...

Propozimi i Ilir Dedës për koalicionet

Deputeti i Pavarur i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda i ka komnetuar zhvillimet e fundit në vend, në prag të zgjedhjeve të jashtëzakonshme.

Ilir Deda: Roli i Thaçit për dialogun me Serbinë përfundoi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese i cili thotë se Ekipi Negociator nuk ka kompetenca për zhvillim të bisedimeve ...

Deda: Siguria jonë nacionale rrezikohet duke u prishur me ShBA-në

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka thënë se nëse Kosova nuk e heq taksën ndaj Serbisë, atëherë Kosova do të paguajë çmim.

Paralajmërimi i deputetit Ilir Deda: Unë refuzoj të jem pjesë e kësaj lloj politike

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda ka bërë të ditur se është duke e shqyrtuar mundësinë që të mos kandidojë edhe për një mandat në zgjedhjet e ...

Prokuroria e gatshme për hetime nëse ka pasur falsifikim të nënshkrimeve nga LDK-ja

Në Kuvendin e Kosovës të martën, Grupi Parlamentar i LDK-së, ka përfshirë nënshkrimet e deputetëve Ilir Deda dhe Mimoza Kusari-Lilës në kërkesën ...