Postet nga: ilaz beqiri

Punëtori i Stacionit të Autobusëve pranon fajin për mbi 12 mijë eurot e përvetësuara

Gati katër vjet pas ngritjes së aktakuzës, një punëtor i Stacionit të Autobusëve në Prishtinë e pranoi fajësinë në akuzën për përvetë...

Prokuroria: Ky është ‘stili’ i të akuzuarit për t’ua grabitur qytetarëve telefonat

Prokuroria e Prishtinës ka përshkruar në aktakuzën metodën që përdorte i akuzuar për t’u grabitur qytetarëve telefonat celularë, por edhe gjësende ...

Vrasja në ‘Mati 1’, dështon seanca ndaj Naim Mehmetit

Ka dështuar të mbahet të premten seanca kundër Naim Mehmetit, i akuzuar për tentim-vrasje në përleshjen me armë zjarri që kishte ndodhur më 5 shtator të kë...

Vrasja në AKI, mbrojtja kundërshton provat e Prokurorisë

Në gjykimin e Valon Iberdemajt, i akuzuar për vrasjen e punëtorit të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, Isa Sejdiu, u paraqitën kundërshtimet për provat e ...

Prokuroria zbardh rrethanat e vrasjes në AKI

Detajet e njërit nga rasteve më misterioze të vrasjeve në Kosovë janë bërë publike në aktakuzën e prokurorisë.

Rrëfimi i Saranda Shalës si u morr për fajde lokali tek Xhamia e Llapit

Në gjykimin për fajde dhe detyrim ndaj të akuzuarve Agron Shala, Bashkim Tahiri dhe Naim e Osman Toçani, ka dëshmuar Saranda Shala.

Konflikti te ‘Sami Frashëri’: Prokuroria e mbrojtja me kërkesa të ndryshme për të akuzuarit

Në gjykimin ndaj Adhurim Krasniqit dhe Fatbardh Abazit, të akuzuar për vrasje të rëndë në tentativë, Prokuroria kërkoi që dy të akuzuarit të shpallen fajtorë, ndërsa ...

Gjykimi ndaj Fisnik Ismailit, prokurori në fund të gjykimit hoqi dorë nga njëra pikë e aktakuzës

Deputeti i PSD-së, Fisnik Ismaili, i akuzuar nga Prokuroria për posedimin e armëve (bombolave të gazit) dhe pengimin e zyrtarëve, ka deklaruar sot para Gjykatës se ...