Postet nga: IKShPK

Deklarohet Instituti i Shëndetësisë Publike pas dyshimit për helmim nga uji në Han të Elezit

Pas dyshimit për helmim nga uji të 130 qytetarëve të Hanit të Elezit, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se kanë kryer ...

Rreth 100 persona kërkojnë ndihmë mjekësore në Han të Elezit, dyshohet për helmim

Rreth 100 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore, dje dhe sot, në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF) në Hanë Elezit.

407 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 407 raste të reja me COVID-19 dhe asnjë i vdekur.

Nushi-Latifi: Rasti i Deçanit nuk ka qenë helmim, gjysma e rasteve të konfirmuara nuk e kanë pirë atë ujë

Burbuqe Nushi-Latifi nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka thënë se rasti i qytetarëve në Deçan që morën trajtim gjatë vitit të kaluar ...

Burbuqe Nushi-Latifi: Cilësia e ujit në Kosovë është fenomenale

Burbuqe Nushi-Latifi nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka thënë se cilësia e ujit në Kosovë është fenomenale.

Kualiteti i ujit - LIVE

Sonte në emisionin "Kallxo Përnime"  po transmetohet debati për cilësinë e ujit të pijshëm.

Rritja e rasteve me COVID-19, IKShPK bën rrije për vaksinim dhe bartje të maskës në ambiente të mbyllura

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë thirrje që të bartet maska në ambiente të mbyllura.

Ministria e Shëndetësisë thotë se po rriten rastet me COVID-19, fton për vaksinim

Ministria e  Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve të vaksinohen kundër COVID-19 pasi që gjatë dy javëve të fundit është shënuar rritje e ...