Postet nga: ikja e rinise

Me sytë nga Gjermania, studentët shkodranë dynden në infermieri

Shumë degë në universitetin “Luigj Gurakuqi” në Shkodër kanë vështirësi të sigurojnë studentë. Deri në mes të tetorit, 11 degë si gazetaria, historia, fizika dhe programe shkollimi të ...

Ikja e kosovarëve, Prokuroria nis burgosjen e kontrabandistëve

Prokuroria e Gjilanit ka njoftuar se ka ndaluar pesë persona nën dyshimet për kontrabandim të personave drejt Zvicrës.  Siç njofton Prokuroria të dyshuarit janë ndalur në pikë...

Kryesia sot vendos për seancën e jashtëzakonshme për ikjen e rinisë nga Kosova

Sot do të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit me kryetarët e grupeve parlamentare, ku do të shqyrtohet kërkesa e 41 deputetëve për mbajtjen e seancës ...

Krasniqi: Ikja e të rinjve të trajtohet me urgjencë

Ish-kryetar i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi në një postim në rrjetin social ‘Facebook’, ka reaguar lidhur me largimin e të rinjve nga vendi.

Kosova është bërë varrezë masive e ëndrrave dhe shpresave për të rinjtë

Kosova është shndërruar në një varrezë masive e shpresës dhe ëndrrave për të rinjtë e saj.

Biznesi me viza kroate në Kamenicë - VIDEO

Interesim i lartë i të rinjve prizrenas për punësim jashtë vendit

 

Trajnohen për punë në Kosovë, synojnë BE-në

Punësimi jashtë Kosovës është një synim dhe ambicie e shumë njerëzve në Kosovë.