Postet nga: ihmk

Cilësia e ajrit sot në qytetet kryesore të Kosovës

Cilësia e ajrit në Kosovë është kryesisht e pranueshme.

Instituti Hidrometeorologjik njofton nëse ka rrezik nga vërshimet në ditët në vijim

 

Moti për javën e ardhshme, kur pritet ngritja e temperaturave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e ardhshme fillon me kushte pothuaj të ngjashme meteorologjike me ditët e fundit.

Nesër mot me vranësira e me riga shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të ketë mot të vranët dhe jo stabil.

IHMK: Nuk parashihet rrezik nga përmbytjet lumore në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njofton se përkundër reshjeve me intensitet të lartë që po ndodhin tani dhe do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, ...

Ajër me cilësi të pranueshme në Prishtinë e me cilësi mesatare në Brezovicë

Në Pejë, Prishtinë, Mitrovicë, Gjilan dhe Dardhishtë, cilësia e ajrit është i pranueshëm. Ndërsa në Han të Elezit, Prizren, Brezovicë dhe Drenas, cilësia e ajrit është ...

Cilësia e ajrit në qytetet kryesore të Kosovës

Cilësia e ajrit në disa prej qyteteve të Kosovës është kryesisht e pranueshme dhe mesatare.

Cilësi e dobët e ajrit në pesë qytete të Kosovës

Sipas matjeve të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), cilësi mesatare të ajrit ka në Brezovicë, Gjilan.